Uczniowski Klub Sportowy Spartakus Kolbuszowa Górna wspiera młodych Szachistów.

uczniowie kl. I SP w Kolbuszowej Górnej z dyrektor Krystyną Czocharą i wychowawczynią Bernadetą Turek 

Szachy w Polsce są coraz bardziej popularne, w przeciągu ostatnich kilku lat znacząco wzrosła popularność tej królewskiej gry. Rodzice zauważają w szachach ogromną szansę na praktyczny rozwój dziecka w oparciu o zabawę i intelektualną rywalizację.

Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Z uwagi na to, że młodzi szachiści muszą przestrzegać pewnych reguł i zasad, uczą się tym samym zdyscyplinowania i systematyczności. Ćwiczą swoją pamięć, wyobraźnie przestrzenną, rozwijają zdolności koncentracji.  W szachach nie zawsze dziecko wygrywa, dlatego uczy się trudnej sztuki przegrywania, tolerancji oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Zasady gry w szachy można poznać w krótkim czasie, a korzyści, jakie wynikają z gry w szachy są długotrwałe.

UKS Spartakus sekcja Szachów powstała w 2012 r., była pomysłem Grzegorza Bogacza i Marka Kreta. Pomysł spodobał się również Dyrektor SP w Kolbuszowej Górnej Pani Krystynie Czochara, która udostępniła sale pedagogiczną oraz przedstawiła dzieciom i rodzicom ciekawą inicjatywę po to, aby nakłonić jak najwięcej chętnych do tej szlachetnej gry. Sekcja prowadzi zajęcia szachowe, uczestniczy w grach ligowych, organizuje turnieje. Sekcję wspiera finansowo Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba.

  • Data aktualizacji: 2019-01-16 10:01
  • |
  • Licznik odwiedzin: 138 841